W ubiegłym tygodniu, 12 grudnia 2024 r., odbył się Kongres Sportu Powszechnego w Centrum Konferencyjnym PGE Narodowy. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Fundację Orły Sportu w ramach programu Aktywna Szkoła, przy wsparciu Ministerstwa Sportu i Turystyki, Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Partnera Strategicznego – ORLEN S.A.

Na wsi, ale z pasją – historia, boiska i treningi

Mimo że rugby nie cieszy się dużą popularnością w Polsce, to jednak ma swoje wiernych fanów. Istnieje liga zawodowa oraz znane ośrodki szkolące młodzież i profesjonalnych zawodników, takie jak Sopot, Gdynia czy Sochaczew, ale okazuje się, że również poza miastami młodzież chętnie uprawia tę dyscyplinę.

W 2024 roku trenerzy Wojciech Urynowicz i Tomasz Frań wznowili treningi rugby dla mieszkańców podkrakowskiej wsi Czulice. Pomysł kiełkował od 2017 roku, ale dopiero teraz stał się większą inicjatywą. Pokazuje to, że w sporcie nie można się poddawać.

Nasz klub regularnie trenuje między 10 a 15 zawodników w wieku od 9 do 13 lat. Korzystamy z lokalnego boiska piłkarskiego udostępnionego przez strażaków, a zimą wynajmujemy sale gimnastyczne. Wspólnie z zaprzyjaźnionym klubem Krakodyle Kraków gramy sparingi i jeździmy na ogólnopolskie turnieje rugby.

Zespół bez koszulek to jak tarcza bez broni. Dlatego też Rebel Kocmyrzów-Luborzyca postanowił stworzyć swoje unikatowe koszulki. Nazwa klubu nawiązuje do historii regionu, gdzie kosynierzy walczyli o wolność. W herbie znajdują się dwie skrzyżowane kosy, symbolizujące lokalną gminę. Pomimo młodego wieku, klub ma już solidne struktury i angażuje się w lokalną społeczność poprzez organizację treningów pokazowych i meczów towarzyskich.

Rebel Kocmyrzów-Luborzyca to klub, który nie tylko gra, ale także buduje silną społeczność. Dzięki wsparciu lokalnych trenerów, marketerki i działacza, klub rozwija się i angażuje w różne inicjatywy, takie jak organizacja treningów pokazowych i meczów towarzyskich. Nazwa klubu nawiązuje do historii regionu i symbolizuje walkę o wolność, co jest ważnym elementem tożsamości zespołu.

Brakujące piłki to żaden problem, gdy mamy do dyspozycji przerośnięte cukinie

Młodzi rugbiści trenują z własnymi piłkami, a gdy brakuje sprzętu, wykorzystują przerośnięte cukinie jako zastępstwo. Ich entuzjazm nie maleje, a trenerzy robią wszystko, by zapewnić im jak najlepsze warunki treningowe.

Link do zasobów klubowych, w tym wypowiedzi trenera, logo klubu, fotorelacje, zdjęcia drużyny, treningi i mecze znajdziesz tutaj: https://drive.google.com/drive/folders/1BPb10r_LvU21jLB4WB70Nnf4fAW9kAhp.

W celu uzyskania dodatkowych informacji lub przeprowadzenia wywiadu prosimy o kontakt z Michałem Barszczem, działaczem klubu, pod numerem telefonu 533 003 136 lub adresem e-mail: m.barszcz@ipmbmanagement.com.


Źródło wiadomości: pap-mediaroom.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.    Polityka Prywatności    Informacje o cookies
AKCEPTUJĘ