W dniach 29.06-7.07 odbędą się Międzynarodowe Targi Rzemiosła FIA – Feira Internacional do Artesanato – FIL w Lizbonie. Targi te są największym wydarzeniem tego typu na Półwyspie Iberyjskim i drugim co do wielkości w Europie. Na powierzchni 30000 m2 będzie można zobaczyć i skosztować wyroby ponad 500 wystawców reprezentujących 31 krajów z całego świata, a także wziąć udział w licznych warsztatach artystycznych oraz imprezach towarzyszących.

FIA Lisboa promuje rozwój regionalny i kulturę lokalną poprzez różnorodne dziedziny, takie jak sztuka, rzemiosło artystyczne, gastronomia, zasoby naturalne, działalność kulturalna i turystyka, wspierając mikro-, małe i średnie przedsiębiorstwa krajowe, fundacje, organizacje artystyczne oraz instytucje publiczne powiązane z projektami. Platforma ta ma na celu podkreślenie tożsamości i rozwój terytoriów krajowych i zagranicznych, szczególnie na poziomie gospodarczym, kulturalnym i turystycznym.

Chcielibyście znaleźć Polskę? Zapraszamy na stoisko 3B33, gdzie Fundacja Etnoster prezentuje artystów polskich oraz ich rzemiosło i sztukę. Jesteśmy jedynym polskim stoiskiem na targach, które z pasją promuje kulturę i rzemiosło Polski w Portugalii. Jak mówi fundatorka Anna Grodziska:

„Udało nam się zorganizować i zaprezentować przepiękne prace z grafiki, kolażu, ceramiki, szkła, tekstylia oraz ciekawe obrazy. Tysiące zwiedzających codziennie odwiedza nasze stoisko i podziwia polskie prace. Te targi to doskonała reklama produktów regionalnych i narodowych. Już dziś zapraszamy na kolejną edycję”.

Feira Internacional do Artesanato to doskonała okazja do obejrzenia plakatów dr Dominiki Zawojskiej-Kuriaty, dr Agnieszki Dajczak, dr Joanny Tokarczyk-Zmurkow z Akademii Sztuki w Szczecinie, Borowska Glass Design z Dąbrowy Górniczej, Jagody Peceli i Joanny Lola Styrylskiej z Krakowa, pięknych artystycznych tkanin Jolanty Pachowskiej z Warszawy oraz niezwykłej ceramiki Agnieszki Filipek.

Największą uwagę przyciąga ceramika Kamili Szostek z Wałcza, która poprzez eksperymentowanie i wykorzystanie różnych technik artystycznych pokazuje misy, talerze i patery jako eksponaty artystyczne, wręcz muzealne.


Źródło informacji: pap-mediaroom.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.    Polityka Prywatności    Informacje o cookies
AKCEPTUJĘ