• 2 października 2022
  • Wiadomości Gdynia
  • 0

Praca dodatkowa w niepełnym wymiarze czasu pracy to opcja często wybierana przez studentów, uczniów i młodych rodziców. Dorobić może jednak każdy. Podpowiadamy, w jakich branżach i na jakich stanowiskach najłatwiej znaleźć oferty pracy dodatkowej w Gdyni i okolicach. 

Gdzie szukać pracy dodatkowej w Gdyni? 

Pracodawcy poszukują pracowników niepełnoetatowych na różne sposoby. Jednym z najpopularniejszych jest skorzystanie ze stron internetowych grupujących ogłoszenia o pracę. Oferty pracy w Gdyni w portalu GoWork.pl zawierają wiele propozycji pracy dodatkowej. Sieć jest dzisiaj najpowszechniejszym miejscem do poszukiwań zatrudnienia. Dlatego też studenci, uczniowie, młodzi rodzice, jak i inne osoby, chcące dorobić do domowego budżetu, powinny śledzić jej zasoby. 

Zawsze warto też zwrócić się ku branżom, które oferują swoim pracownikom elastyczny grafik, zatrudnienie w niepełnym wymiarze czasu pracy oraz możliwość wyrabiania godzin także w weekendy. Zwykle takie warunki spotykamy m.in. w gastronomii i handlu. W Gdyni dochodzi do tego również wszystko, co wiąże się z turystyką, ale na wiele ofert i naprawdę opłacalną pracę dodatkową w tym sektorze, warto liczyć wyłącznie w sezonie letnim. 

Kogo potrzebują pracodawcy z Gdyni? 

Barometr Zawodów podaje, że w Gdyni rąk do pracy bardzo brakuje m.in. w sektorze gastronomicznym. Najbardziej poszukiwane są pomoce kuchenne, ale pracę dodatkową znajdą także kelnerzy, barmani, kucharze, piekarze oraz pracownicy sieci restauracji typu fast food. W branży panuje duża rotacja pracowników, można dorabiać również wieczorami, w porach nocnych i w weekendy.

Podpisanie elastycznej umowy i ułożenie grafiku odpowiadającego na potrzeby pracownika, który posiada także inne zobowiązania, często nie stanowi problemu. Ponadto niekiedy stawki za pracę w weekendy i w porach nocnych są lepsze i dorabianie w ten sposób opłaca się bardziej, nie mówiąc już o możliwych napiwkach. Do podjęcia zatrudnienia nie trzeba mieć większych kwalifikacji, często wystarczą odpowiednie predyspozycje, takie jak dobra kondycja fizyczna i umiejętność pracy z klientem.

Praca dodatkowa w Gdyni — w jakich branżach?

Praca dodatkowa w Gdyni czeka także w handlu i usługach. W regionie brakuje kasjerów i sprzedawców. Zatrudnienie na część etatu w dogodnych godzinach możliwe jest nie tylko w sklepach spożywczych, chociaż istotnie w mieście jednymi z największych pracodawców z tej dziedziny są m.in. znane dyskonty. Studentów i innych pracowników dodatkowych przyciągają także sklepy odzieżowe. Pracy można szukać m.in. w Centrum Handlowym Riviera, w Galerii Klif oraz w Centrum Handlowym Batory.  

W usługach stosunkowo łatwo jest w Gdyni znaleźć pracę przy sprzątaniu. W mieście brakuje sprzątaczek i pokojowych, a zatrudnienie oferują zarówno firmy, jak i prywatni klienci. Poza tym praca dodatkowa czeka m.in. na pracowników myjni, pralni i prasowalni. Dorobić mogą także opiekunki dziecięce oraz osoby, które podejmą się spędzania czasu z osobami starszymi i niepełnosprawnymi. 

Profesjonalne firmy, jak i klienci prywatni poszukują nie tylko pielęgniarek lub ratowników medycznych. Pracę w tym charakterze znajdzie także każda chętna osoba z dobrym zdrowiem i empatią. Krawcy i krawcowe mogą natomiast otrzymać interesujące oferty pracy chałupniczej.

Jakie inne zawody dają możliwość podjęcia pracy dodatkowej?

Na możliwości dodatkowego zarobku mogą liczyć również pracownicy fizyczni. W Gdyni brakuje przetwórców mięsa i ryb oraz robotników budowlanych. Nie potrzeba dużych kwalifikacji. Pracę znajdzie pracownik fizyczny do prac prostych. Między innymi emerytom oferowane jest natomiast zatrudnienie w charakterze gospodarza obiektu, portiera, ochroniarza, woźnego, dozorcy czy ogrodnika. 

Listonosze i kurierzy, dostawcy i zaopatrzeniowcy oraz magazynierzy to kolejne zawody, w których możliwe jest podjęcie pracy dodatkowej. Posiadacze prawa jazdy i własnego samochodu mogą dostarczać pizzę i inne potrawy z restauracji pod adresy zamawiających, ale także przywozić zakupy czy catering do domów prywatnych klientów. W podjęciu takiego zatrudnienia pomagają m.in. popularne aplikacje (np. Uber, Bolt, Wolt, Żabka Jush itp.). 

Praca zdalna daje bardzo duże możliwości podjęcia dodatkowego zarobku. Zatrudnienie w niepełnym wymiarze czasu pracy możliwe jest również w przypadku niektórych pracowników administracyjnych i biurowych. Mowa m.in. o osobach działających w telefonicznej i elektronicznej obsłudze klienta, takich jak np. rejestratorki medyczne czy konsultanci infolinii. Dodatkową opcją dla studentów jest udzielanie korepetycji. 

Wykorzystujemy pliki cookies.    Polityka Prywatności    Informacje o cookies
AKCEPTUJĘ