Marszałek Województwa Podlaskiego ogłosił, że zarząd województwa przyznał 8,3 mln zł dofinansowania z funduszy europejskich dla dziewięciu projektów złożonych przez podlaskie gminy.

Województwo podlaskie przyznało finansowanie na rozwój e-usług w gminach: Płaska, Kuźnica, Augustów, Dobrzyniewo Duże, Sokółka, Czyże, Sejny, Suchowola i Dąbrowa Białostocka. Środki pochodzą z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego UE i są przeznaczone na realizację projektów, które uzyskały pozytywną ocenę w konkursie.

„Rozwój e-usług pozwala zaoszczędzić czas mieszkańcom i bez wychodzenia z domu załatwić wiele urzędowych spraw. Poza tym, takie rozwiązanie jest też o wiele bezpieczniejsze, o czym przekonaliśmy się w czasie pandemii. Dlatego zamierzamy kontynuować działania rozwijające usługi online w sektorze administracji” – zapowiedział Artur Kosicki, marszałek województwa podlaskiego.

Inwestycja w nowoczesne technologie, które pozwalają mieszkańcom Dąbrowy Białostockiej, Sokółki i Dobrzyniewa Dużego załatwiać sprawy administracyjne online, jest możliwa dzięki dofinansowaniu z funduszy europejskich. Dostęp do aplikacji internetowych pozwala na opłacanie faktur, sprawdzanie stanu licznika czy zawieranie umów o dostawę mediów z gminnym Przedsiębiorstwem Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej. Portal mieszkańca umożliwia składanie wniosków, uzyskiwanie zaświadczeń oraz wnoszenie opłat do urzędu, natomiast sieć pozwala na łatwe załatwienie spraw związanych z opłacaniem podatków i opłat lokalnych.


Informacja pochodzi z serwisu: pap-mediaroom.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.    Polityka Prywatności    Informacje o cookies
AKCEPTUJĘ