Prezes Wojciech Dąbrowski z PGE Polskiej Grupy Energetycznej spotkał się z Whang Joo-ho, prezesem KHNP, aby omówić współpracę w budowie elektrowni jądrowej w Polsce. W spotkaniu uczestniczyli również Karol Rabenda – sekretarz stanu w Ministerstwie Aktywów Państwowych, Zygmunt Solorz – główny akcjonariusz i przewodniczący rady nadzorczej ZE PAK oraz Jakub Rybicki – prezes zarządu PGE PAK Energia Jądrowa.

Centrum Informacyjne Senatu uprzejmie informuje o planie posiedzeń komisji w przyszłym tygodniu.

Poniedziałek 5 czerwca

Komisja Zdrowia spotka się o godzinie 11.00 w sali 182, aby wysłuchać informacji Ministra Zdrowia na temat przyszłości szczepień ochronnych w Polsce.

Wtorek 6 czerwca

Komisja Nadzwyczajna do spraw Klimatu zebrała się o godzinie 11.00 w sali obrad plenarnych Senatu, aby omówić temat transformacji energetycznej do elektroprosumeryzmu.

Środa 7 czerwca

Komisja Rodziny, Polityki Senioralnej i Społecznej zbierze się o godzinie 12.00 w sali 217, by omówić dwie ustawy: o kolejnym dodatkowym rocznym świadczeniu pieniężnym dla emerytów i rencistów oraz o uczestnictwie pracowników w spółce powstałej w wyniku transgranicznego przekształcenia, połączenia lub podziału spółek.

Komisja Rodziny, Polityki Senioralnej i Społecznej oraz działania na rzecz osób niepełnosprawnych zaprasza o godzinie 13.00 do sali 217.

Na porządku dziennym znajdzie się omówienie ustawy o świadczeniu wspierającym (druk senacki nr 989, druki sejmowe nr 3130, 3230 i 3230-A).

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w obradach.

Komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe. (PAP)


Źródło informacji: pap-mediaroom.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.    Polityka Prywatności    Informacje o cookies
AKCEPTUJĘ